Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/agmedia/odkryjorawe.pl/beta/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

„Na Orawie bywom - Małolipnickie Grzybobranie” to jeden z wielu festynów organizowanych w Gminie Jabłonka. Impreza przepełniona tradycyjnym folklorem odbywa się w pierwszą niedzielę sierpnia, na polanie Polanica w miejscowości Lipnica Mała.

Orawiacy w rejonie Babiej Góry zajmowali się różnymi dziedzinami gospodarki. Najstarszą formą zdobywania pożywienia było zbieractwo. Latem w podbabiogórskich lasach można znaleźć pełne kosze prawdziwków, podgrzybków i rydzów.

Co roku pod Babią Górą orawskie rodziny mają możliwość spotkania się i kultywowania miejscowych tradycji. Wspólne biesiadowanie trwa w atmosferze dźwięków orawskiej muzyki i smaku regionalnych potraw. A rankiem, po księżycowej pełni nadal można spotkać babiogórców, wędrujących na Halę Śmietanową, Czyrnic, Syhlec i okolice Hali Krupowej, w poszukiwaniu grzybów.