Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/agmedia/odkryjorawe.pl/beta/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Wiosna na Orawie to jedna z wielu imprez organizowana na terenie muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Podczas Wiosny na Orawie świętuje się inaugurację nowego sezonu turystycznego w tym regionie.

W drewnianych chałupach odbywają się warsztaty pokazy tradycyjnego rzemiosła, dzięki którym zabytkowe obiekty znajdujące się w Orawskim Parku Etnograficznym pulsują rytmem życia dawnej wsi orawskiej przyciągając zarówno miłośników kultury orawskiej, jak i mieszkańców Orawy chcących spędzić ciekawie czas wolny w Muzeum. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszego pokolenia w postaci prezentacji dawnych, tradycyjnych gier i zabaw w których dzieci mogą wsiąść czynny udział. W amfiteatrze Muzeum można zobaczyć występy zespołów regionalnych prezentujących tradycyjne orawskie pieśni i tańce, a wieczorem wsiąść udział w koncercie gwiazdy estrady.

Podczas imprezy odbywa się również degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez miejscowe Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich. Wiosna na Orawie jest organizowana przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny od 2013 roku.