Puchar Szlaku Solnego

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Górskim MTB o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka” mają miejsce w Orawce. Wyścig zaliczany jest do Pucharu Szlaku Solnego. Pomysł organizacji zrodził się w 2004 r. wśród sportowców i działaczy z Orawy i Spytkowic. Poszczególne rajdy odbywają się w 5 różnych miejscowościach , które łączy fakt położenia na trasie historycznego traktu, którym wożono sól z kopalni w Wieliczce na Węgry. Trasa wyścigu kolarskiego biegnie wokół wyciągu narciarskiego.Te prestiżowe, ogólnopolskie zawody mają już dziesięcioletnią tradycję i ugruntowaną pozycję wśród najlepszych wyścigów MTB w Polsce. Dowodem tego jest bardzo liczny udział kolarzy górskich, którzy zjeżdżają na „Szlak Solny” z najodleglejszych zakątków naszego kraju i również zagranicy.
Na sukces tej imprezy składa się wiele czynników takich jak: doskonale przygotowane trasy, dziewiętnaście kategorii wiekowych, optymalnie krótki czas trwania zawodów, niepowtarzalna atmosfera podhalańskiej gościnności.
Zawody są otwarte, to znaczy że może wziąć w nich udział każdy zarówno amator jak i wyczynowiec. Regulamin i informacje o wyścigach na stronie:  www.pucharszlakusolnego.pl