Karpacki Wyścig Kurierów

Karpacki Wyścig Kurierów to jedyny polski wyścig utworzony z myślą o zawodnikach do lat 23. Krajami organizującymi zawody są Polska, Słowacja i Czechy, a od 2014 roku także Węgry. Zawodnicy z kraju i zagranicy w ciągu sześciu dni przemierzają szosy czterech krajów należących do tzw. Grupy Wyszehradzkiej. Jest to blisko 700-kilometrowa trasa. Miastem etapowym na trasie Karpackiego Wyścigu Kurierów od 2010 roku znalazła się także Jabłonka. Peleton kolarski jest co roku przyjmowany na Orawie bardzo gorąco. Na linii mety wszystkich zawodników wita tradycyjna muzyka orawska w wykonaniu zespołu "Małe Podhale". Wyścig ten znajduje się w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.

Karpacki Wyścig Kurierów zapewnia międzynarodową promocję Gminy Jabłonka dzięki atrakcyjności imprezy pod względem sportowym, jak i medialnym.
Zawody odbywające się na przełomie kwietnia i maja są uznawana za jedne z najlepszych wyścigów w kategorii młodzieżowej, jakie rozgrywa się na świecie. Trasa z roku na rok jest coraz trudniejsza, a warunki atmosferyczne takie jak burze gradowe i niskie temperatury nie ułatwiają jazdy, za to podnoszą poziom wyścigu. Wszystkie szczegóły dotyczące wyścigu i poszczególnych etapów można znaleźć na stronie carpathianrace.eu